Duben 2010

Asonance / Čarodějnice z Amesbury

29. dubna 2010 v 17:42 | pájuška |  Music...♫
A tohle si prostě neodpustím !!! Má jedna z nejoblíbenějších písní ... Ukazuje pravdu o lidské hlouposti ale zároveň i o lidské hrdosti a schopnosti čelit strachu ... Zuzana je moje hrdinka ...Proč vlastní vinnou lidé přichází o nejlepší ze svých řad ...


Pálení čarodějnic ...

29. dubna 2010 v 17:35 | pájuška |  Zajímavosti... xo))
Tak vzhledem k tomu , že zítra jsou Čarodějnice , chci sem hodit nějaký ten článek :)

Tak nejprve asi co to vlastně je :

Pálení čarodějnic (také Filipojakubská noc, Valpuržina noc nebo Beltine) se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května. Jedná se o velmi starý a dodnes živý lidový zvyk a zvláštní svátek. Tuto noc se lidé schází u zapálených ohňů a slaví příchod jara. Na některých místech se staví májka.
Noc z 30. dubna na 1. května bylo pokládána za magickou. Svátek se původně pravděpodobně slavil o úplňku, jenž byl nejblíže dnu, nacházejícímu se přesně mezi jarní rovnodeností a letním slunovratem. Lidé věřili, že tuto noc se čarodějnice slétají na čarodějnický sabat a skutečně je tato noc jedním z největších pohanských svátků. Lidé také věřili například v otevírání různých jeskyní a podzemních slují, ve kterých se daly nalézt poklady. Hlavním úkolem tohoto starého lidového svátku byla oslava plodnosti.
Na ochranu před čarodějnicemi (původně před zlými duchy a démony obecně, čarodějnice jsou až výsledkem inkvizičních procesů) se na vyvýšených místech zapalovaly ohně. Postupem času se z těchto ohňů stávalo "pálení čarodějnic". Zapalovala se smolná košťata a vyhazovala se do výšky. Popel z těchto ohňů měl mít zvláštní moc pro zvýšení úrody. Někdy se rozhrnutým popelem vodil dobytek k zajištění plodnosti, jindy se přes oheň skákalo kvůli zajištění mládí a plodnosti.
Zvyky a tradice českých vesnic vychází přímo z pohanství, oslavy přírody jsou ale silně ovlivněny křesťanstvím, které se snaží pohanství vykořenit.
Podobný svátek se slaví v mnoha jiných evropských zemích (Slovensko, Skotsko, Irsko, Wales, Švédsko, Finsko, Polsko, Německo, Rakousko). Různé země označují tento svátek různými jmény.

TADY je něco o čarodějnickém sabatu a TADY něco o upalování na hranici .

zdrojík : Wikipedia

No a teď se konečně dostávám k mému slovu xD

Co se mého pojetí filipojakubské noci týče musím mít zase něco jiného,nežli ostatní xD Mám svou vlastní tradici - zahrnuje tedy převlek do masky , ale nikoho a nic má parta nepálí :) S vyjímkou buřtů xD My si zatancujeme kolem ohně , povyprávíme si nějaké ty děsivé historky a vzpomeneme si na lidi upálené pro jejich obvykle dobré a čestné názory , k nimž však nesdílela nadšení tehdejší církev a proto dotyčné potrestala smrtí ...  Nemohla bych zapálit ani to staré koště , když vím , že pálení za kacířství byla sprostá vražda nadějných osob,kteří měli snahu změnit svět k lepšímu ... A na takové lidi já vzpomínám s hlubokou úctou a myšlenkou , že oni by jistě neoplývali štěstím ,kdyby viděli ,jak někdo pálí slaměné panáky a podobně jako symbol čarodějnictví ,když oni sami měli kouzelné "jen" názory ... A za ty zaplatili nejcennější cenu ...

Obrázky z B.stylu - proo Lilien :) A ještě jednou díky :)

29. dubna 2010 v 17:12 | pájuška |  Obrázky od každého trochu... :o))
Speciélně pro Lilien ještě pár obrázků z B.stylu :) jak probíhal můj zkrácený týden a k jakým jsem došla závěrům se můžete podívat článek pod tímto :)


Zkrácený Týden Barbie ... :) Děkuji Lilien že jsem tě mohla poznat :) Máš pravdu , ještě existují a ty jsi jednou z nich :)

29. dubna 2010 v 16:42 | pájuška |  My dear diary ...
Zdravím lidičky :)
Tak Týden Barbie nedopadl tak jak bych si to představovala . Stačil bohatě jeden den a už jsem se těšila na konec :) Naštěstí kamarádka byla tak hodná a naši milou sázku upravila na pátek a víkend :) Takže v pátek jsem do školy po týdnu v Anglii naklusala celá v bílém se sladce růžovými doplňky . Jo bylo to hezké - dívčí a romantické . Kousek mé dušičky takový určitě také je :)Nicméně příjemně mi nebylo , neboť má milá třída měla opět řeči ... Jak jinak :) Proto jsem se těšila na konec.
Sotva jsem oblékla barbie hábit nestačila jsem žasnout , jaké mají ty holky život . Část lidí je miluje a ta druhá nenávidí , neboť je neznají . nedají jim ani šanci ukázat se jinak... Mají je spojené se zvláštní skupinkou jež tvoří právě zdroj problému tzv.pozérky ,které milují všichni ,ale ve skutečnosti stojí za zlámanou grešli a normální lidi nad nimi kroutí hlavou . Řadí se totiž do nejpočetnější skupiny - oblíbenců . A těch je opravdu hodně (asi každý ví ,koho myslím ),proto mají tyto zpravidla nafrněné slečinky vždy dostatek přívrženců :) Pravým Barbie dělají akorát ostudu ... Za tento zkrácený týden mi došla jedna podstatná věc... Styl Barbie je zkrátka styl pro holky ,které jsou hrdé na své pohlaví a umí jej náležitě vyzdvihnout . Není pravda ,že nosí pořád růžovou a všechno kolem sebe mají růžové a bla,bla ,bla ( to jenom pozérky ) i když faktem je ,že růžová je pro ně asi taková typická barvička . Ale nic nepřehání !!! Tyto slečny umí dokonale kombinovat módu. Milují romantiku a roztomilost . Jsou milé , hodné , rády pomůžou ostatním a také si rádi popovídají o všem ,co je zajímá . A věřte ,že móda není na prvním místě . Tyto dívky mají též i mnohem hlubší zájmy... Například díky své dobré náladě a pozitivním barvičkám dokáží vždy lidem vykouzlit úsměv na tváři . Toto je pravý barbie styl , nic víc než jemnost , ženskost a rošťácká milost . Vše ostatní ... Nos nahoru, opovržení , růžová všude , kde jen to jde , tupý výraz ve tváři  a ,ano to především, pomlouvání lidí , to patří k pozérkám a holkám , kteří si myslí,že zrovinka toto je známkou dospělosti , ovšem to se šeredně pletou , to je pouze známkou blbosti... Jak jsem měla tu čest poznat , slečny milující ten opravdový barbie styl skutečně existují . Ale v dnešním světě si to chce vzít lupu na jejich objevení... Mají pozérů víc než styl emo - a tam jich teda málo rozhodně také není...
Jinak omlouvám se , že jsem těď byla na blogu méně . Uklízím,co jsem si nadrobila ve škole :) A možná to ještě chvíli potrvá ,tak mějte slitování :)


Everybody Hurts ...

24. dubna 2010 v 11:19 | pájuška |  Music...♫


A jako už tradičně - píseň k další kapitole Krvavého motýla :)
Krásně se hodí ...

Krvavý Motýl - 2.Kapitola

24. dubna 2010 v 11:15 | pájuška |  Upíří povídka-Krvavý motýl aneb Nikdy Nic Nevzdávej Bez Boje !!!


Tak jo lidi a je tady slibovaná druhá kapitola Krvavého motýla :) Jinak moc děkuji za krásné fotečky od svého SBénka Kitt C. :) Fotenka u hřbitovní zdi je prostě boží ♥ a krásné promo fotenky také :) Kitt jsi skvělá :) Ještě jednou děkuji :)

Mauke-up zajímavosti a inspirace :)

23. dubna 2010 v 18:27 | pájuška |  Zajímavosti... xo))
No tak sem dám nějaké to líčení . Jednak nemám přílišnou uměleckou kreativitu co se výtvarné činnosti týče , takže jediné co tak svedu je namalovat si na ten svůj xichtík nějaký obličej . A druhak asi každá holka na téhle planetě dříve nebo později propadně těmhle dívčím sarapatičkám xD Tak tady máte inspiraci xD...Jsem zpět aneb Anglie je zěmě má , sladká ,krásná ,líbezná ...

21. dubna 2010 v 14:01 | pájuška |  My dear diary ...
Nazdárek :) Tak jsem zase tady :) Nevím kde začít :) Anglie byla dokonalá ! Nejlepší dovolená mého života :) Začnu od začátku :) To bude nejlepší :)

Jeli jsme autobusem přes Německo,Francii a Belgii . Po čtrnácti hodinách v autobuse ( kupodivu to nebylo tak strašné , jak se zprvu zdálo :) Měla jsem milého souseda se kterým jsme půlku cesty prokecali xD a noc taky nebyla tragická . Byla jsem tak utahaná z předcházejícího balení kufrů , že jsem zalomila celkem brzy xD...) jsme se konečně nalodili na trajekt :) Nádhera :) Vítr foukal , slaná voda mě pěkně stříkala do oblečeje a výhled byl naprosto dokonalý :) Na lodi jsem se seznámila se skvělýma lidičkama z naší skupiny s nimiž jsem poté absolvovala veškeré své zážitky ze štace po Londýně . Lidičky  nemám slov - díky ,že jste ... Dáší , Páji  , Veruš ... prostě všichni ♥ :) Po této plavbě jsme stanuli na anglické půdě . Přivítaly nás zářivě bílé křídové útesy s nádherným Doverem . Prošmejdili jsme okolí hradu ( bohužel jsem přijeli po otevírací době takže dovnitř jsme nemohli , i když já jsem tam byla před dvěma lety a musím říci ,že je to skutečně jako z pohádky :D...) Poté následovala cesta za ubytováním :) Bydleli jsme v anglických rodinách .Ta naše měla pět dětí se kterými jsem si skvěle popovídala ( kdo tvrdí,že jsem ukecaná , tak by měl jet do Anglie xD ) a měli kočku :) Jmenovala se Hattie . Prostě moje sluníčko . Láska na první pohled . Pořád se se mnou mazlila :) Bude se mi po ní strášně stýskat :( Skutečně užasné stvořeníčko :) I když na ty své psí princezny jsem se děsně moc těšila a celý týden je postrádala :) No dále :) Na pokoji ( rodina nám poskytla pokoj ) jsme byly čtyři holčiny . Takže zábava na maximum :) Hlavně ty noční debaty :) JJ holky jste super :)Druhý den ráno začlala štace po Londýně :) Tower of London , Tower Bridge , Millennium Bridge , St. Paul´s Cathedral a ještě tu válečnou loď u Tower Bridge na níž je skutenčně dokonale vystižený život námořníků za pomoci voskových figurín a opravdu propracovaných kulis tehdejší doby :) Kupodivu jsme to všecko stihli . I když večer byli všichni mrtví xD V Toweru se mi moc líbilo . Když jsem byla v Anglii poprvé tak jsem nestihli jít dovnitř . Tentokráte jsme to prošli úplně celé :) Sehnala jsem nádherné šperky do Krvavého motýla z kolekce Tudor´s jewellery - Náhrdelník Anny Boleynové a prsten jejího manžela Jindřich VIII. ( repliky samozřejmě )- tohle je jediná věc v čem k sobě ladí . Chudinka Anna ... No nic . Další den byly na programu James park , Buckingham Palace ( i výměna stráží ) , Budovy parlamentu , Whitehall , Downing Street, Trafalgar square a  Leicester Square . Dokonalost !!! Na Anglii mě fascinuje ta pohoda . Lidi si sedí v parku a dávají si piknik :) Také mě dostalo , jak jsou tam lidé odlišní - různé barvy , různé národnosti, různé styly , různé vyznání ... a všichni spolu žijí v přátelské atmosféře , vzájemném respektu a toleranci . Všichni jsou tam tak přátelští :) Prodvačky , ostraha , i lidi na ulici se spolu baví jako dobří známí :) I s námi :) Prostě ten svět , který tolika hledám a tady doma tolika postrádám . Hrozně moc ráda vidím , že existuje :)
Jinak na každém rohu je nějaký krámek se suvenýrkama :) Přivezla jsem si odtud  sošky , magnet a pohledy Anglie :) Dále pak krásnou košili ve vintage stylu červenobílou kostkovanou :) Bílé šaty a černou sukýnku , přesně tu , co jsem tak dlouho sháněla .) Třetí den naší štace byl totiž ve znamení nákupu . Po návštěvě budovy fotbalového stadionu a všech prostor klubu Chelsea ( ten stadión je obří !!! a ta jejich koupelna , místa na masáž , šatna , tělocvična a muzeum ! no asi jim začnu fandit xD i když já jsem taková mírně řečeno antitalentní na sprot xD )nás vzali naši úžasní profesoři ( tímto mockrát děkuji za všechno :D ) do největšího nákupního centra v Evropě  do Westfield Shopping Centre ( právě zde jsem sehnala nové šatky na jarní sezónu xD) Řeknu Vám , nestačil by mi ani rok abych to celé prošla . To je velké jako naše sídliště . Ba dokonce ještě větší xD  Čtvrtého posledního dne naší štace jsme navšívili Greenwich , Westminster Abbey  a úžasné London Eye - svezla jsem se i přes svůj strach z výšek a děsně se mi to líbilo :) Nádherný výhled :) No a pak následovalo loučení a odjezd domů . Nazpátek se cestovalo tunelem a opět autobusem . Ta zpáteční cesta hrozně rychle utekla ...

Pár zajímavostí - potkala jsem mou milovanou herečku a modelku Ashely Greene ( Alice ze Stmívání ) Moc jí to slušelo :) Usmála se na mě a zamávala mi . Bohužel nebyl čas říci si o podpis , ale i tak to byl největší zážitek v měm životě :) Taky jsme se kromě trajektu svezli skutečnou námořnickou loďkou po Temži :) A já mám doteď pocit , že se se mnou vše houpe xD Abych to shrnula - nejlepší výlet , nejlepší dovolená,nejlepší parta lidí a navždy nejlepší vzpomínky . V Anglii jsem byla opravdu , opravdu , opravdu moc šťastná :) Je mi však jasné , že za to budu muset hodně zaplatit . Takže se odebírám učit , abych si vylepšila známky a mohla se zase takto někam vydat xD Držte mi palečky ať to zvládnu :) Jo málem bych zapomněla - zbytek tohoto týdne bude ve znamení brabie stylu - jednak jsem se vsadila s kamarádkou a druhak mi to pomůže lépe pochopit dnešní mladé slečny :) Jak jsem tak zjistila tak styl barbie má mnohem více pozérů než styl emo . A věřte mi , že v emo stylu jich opravdu není málo ... 
Zatím  se mějte . Brzy sem hodím fotečky a ještě pár zajímavostí o Anglii , taky ten stylík a hlavně druhou kapitolku Krvavého motýla :)

PS: moc se omlouvám za překlepy . Píšu v rychlosti a ještě stále v euforii nadšení z výletu :)

západ slunce

Odjíždím ... :)

15. dubna 2010 v 17:04 | pájuška |  My dear diary ...
Tak lidičky , musím písnout v rychlosti . Odjíždím do země monarchie a čaje s mlékem :) Zkrátka  do Anglie :) Tak se tu zatím dobře bavte , snažila jsem se přidat co nejvíce článků,abyste na mě nezanevřeli :) No doufám , že to na ten týden postačí :) Jinak až se vrátím , uveřejním druhou kapču Krvavého motýla :)Tak zatím pa :)

nun

Iveta Bartošová - Víš lásko

14. dubna 2010 v 18:03 | pájuška |  Music...♫
Tak jsem tak hledala různé hity a narazila na jeden , který jsem svého času vážně zbožňovala . No zbyly jen vzpomínky . Krásné vzpomínky a krásný hit :)


a ještě jedna verze ...


a anglicky :)


Anglická móda :)

14. dubna 2010 v 17:54 | pájuška |  Jiné země
Móda anglického venkova :) ZDE

Vypadá to zajímavě . Určo se juknětě :)

Dokonalé anglické citátky s překladem ... opět :)

14. dubna 2010 v 17:38 | pájuška |  Citáty, moudra a aforismy ... ♣

Peanuts: Never Ever EVER Give Up! Art Print
NIKDY se nevzdávej. ( mé životní motto :D)

Anglické citáty s překladem ... :)

14. dubna 2010 v 17:28 | pájuška |  Citáty, moudra a aforismy ... ♣
I hid my feeling behind a smile. - Skrývám svůj pocit za úsměv.
I can be only myself...sorry if that is hell for you. - Mohu být jen sám sebou...promiň jestli je to pro tebe peklo.
That you know my NAME doesn't mean that you know ME. - To, že znáš mé JMÉNO, neznamená, že znáš MĚ.
Where you can run to escape form yourself? - Kam máš běžet, abys utekl sám sobě?
Just because I don't care doesn't mean that I don't understand. - To, že mě to nezajímá, neznamená, že tomu nerozumím.
Maybe, when he broke my heart, he forgot that I coul feel. - Možná, že když mi zlomil srdce, zapomněl, že mám city.
Just because I'm not crying doesn't mean that I'm ok. - To, že nepláču, neznamená, že jsem v pohodě.
I hurt myself so you can't. - Zranila jsem se sama, takže ty už nemůžeš
Sorry, I can't be perfect. - Promiň, já nemůžu být perfektní.
I only wear black, until they make somethink darker. - Nosím pouze černou, dokud nevymyslí něco temnějšího.
Love me for who I am not for who you want me to be. - Miluj mě pro to jaká jsem, ne pro to jakou chceš abych byla.
You are never given a dream withnout also being given the power to make it true. - Nikdy ti není dán sen, aniž by ti zároveň nebyla dána síla ho uskutečnit.
When all the world is telling you 'no', tell yourself 'yes' ten times louder. - Když ti celý svět říká "ne", řekni sám sobě "ano" 10x hlasitěji.
You were born an original. Don't die a copy. - Narodil ses jako originál. Nezemři jako kopie.
A lie can travel halfway around the world while the truth is putting on its shoes. - Lež může oběhnout půlku světa, zatímco si pravda teprve obouvá boty.
Tomorrow's life is too late. Live today. - Žít zítra je příliš pozdě. Žij dnes.


Anglická kuchyně ...

14. dubna 2010 v 17:22 | pájuška |  Jiné země


dva odkázky na anglickou kuchyni :) Hmm, už se těším až ochutnám :)

Obrazek

OC California online :)

14. dubna 2010 v 15:56 | pájuška |  Filmový ráj...♥
Zdravím z dneška :) Vím , že bych měla přidávat články o Anglii ( a taky že je přidám :-D ) ovšem jako malou vsuvku si neodpustím hodit sem můj oblíbený seriál online :)


Prostě OC California :)


                                                   Phantom Planet - CaliforniaOpět pokračování Jarního úklidu . Je čas ...

13. dubna 2010 v 22:30 | pájuška |  My dear diary ...
Dobrá . dobrá dámy a pánové chápu ! Je čas začít se znovu chovat rozumě . Všichni ode mě očekávají dobré výsledky (nejen ve škole) ovšem musím se přiznat , že to je problém . Jdu z extrému do extrému . Po celou dobu jsem bojovala proti povrchní době . Nosila jsem korzet a těšila se až si vychutnám svobodu ... Teď jí mám , ale za jakou cenu . Páteř se mi určitě zhoršila ( snad se s tím do návštěvy doktorky nechá ještě něco dělat ) i když není to až tak úplně moje vina . Říkala jsem jí , že je mi korzet malý a těšný a ona mi ho ještě utáhla . Nemůžu dýchat a promiňte nehodlám umřít na smrt udušením . Vždyť i na tom epitafu by to vypadalo děsně xD Každopádně když už jej tolik nenosím , co myslíte ,že může osoba jako já udělat ... No vykompenzovat si zabitý čas . Ovšem s tou kompenzací jsem to krapet přehnala ... A teď se musím na chvíli ( dlouho to stejně nevydržím ) chovat důstojně , podle očekávání druhých. Až se vrátím z Anglie znovu začnu s korzetem na noc . A pořádně cvičit :) Taky si uklidím ve známkách . Vím,že je nemám ideální , nicméně stejně nechápu,že se najdou i takový lidé , kteří mají z cízí smůly obrovské potěšení ( ty víš , fakt jsem to nečekala . No jo je vidět ,že i velice blízcí lidé , kterým člověk důvěřuje umí bodnout dýku a pěkně hluboko a pěkně sadisticky ...) Nicméně teď si jedu odpočinout od všech starostí pryč . Do  pohádkové Anglie ... Načerpám síly a vrhnu se do boje . Kromě křivé páteře mě čeká ještě oprava matiky , němčiny ,ivétéčka ... Velice slibná vyhlídka,ale na druhou stranu jednou se mi to určitě vrátí zpět ...


SBénko Draculia Astala :)

13. dubna 2010 v 19:09 | pájuška |  Spřátelené blogy
Zdravím :) Dovolte mi představit mé nové SB :) Draculia Astala  sídlí na velice pěkném bločku plném spousty užasné hudby :) Adresa zde : http://liveisblack.blog.cz/ určitě se lookněte :)

a malý diplomek

lordi

Pár odkazů na foto,info , zajímavosti...o Anglii :)

13. dubna 2010 v 15:03 | pájuška |  Jiné země
Neodpustím si zase pár fajnových odkázků :)http://www.luko2.com/cestovani/pruvodce_irsko_mista_britanie.htm tady je snad úplně všechno včetně krásných fotek a spoustou zajímavostí :)

http://anglie.poznavaci-zajezdy.cz/anglie-prirodni-zajimavosti.html tip na výlet a samozřejmě zajímavosti :)

Dějiny Anglie 2...

13. dubna 2010 v 14:49 | pájuška |  Jiné země
Dějiny Anglie podruhé...